Parashikimi i motit sot, e mërkurë 29 mars 2017

Parashikimi i motit sot, e mërkurë 29 mars 2017
Moti gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë  parashikohet te jete  kryesisht i kthjellët.

Paraditja parashikohet me mot të kthjellët dhe temperatura në rritje, për zonat e ulëta dhe bregdetare. Ne zonal malore parashikohet mot i kthjellët gjatë pjesës së parë të ditës dhe me alternime vranësirash të lehta gjatë pasdites.

Era do te jete me drejtim Veriperëndim-Verilindje 1-10m/sek. Deti do të shoqërohet me dallgëzim të forcës 4 me lartësi vale 2.0 metër.

Temperaturat gjatë ditës së sotme parashikohen të jenë:

Vendet malore              4°/19°C

Vendet e ulta                7°/25°C

Vendet bregdetare        10°/24°C

/e.g/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: