Theculturetrip: Shqipëria, një nga vendet më të mira dhe më të lira për tu vizituar

Theculturetrip: Shqipëria, një nga vendet më të mira dhe më të lira për tu vizituar
“Theculturetrip”,  faqja e internetit e specializuar për udhëtimet fton ndjekësit e saj të vizitojnë Shqipërinë këtë sezon veror,ku  sipas saj, është një nga vendet më të mira dhe më të lira në Europë.

“Theculturetrip” shkruan: “Shqipëria një nga vendet më të mira dhe më të lira në Europë që duhet vizituar gjatë kësaj vere”.

Evropa është shumë e shtrenjtë, sidomos kur mendoni për vende si Paris, Londër dhe Romë. Një përzierje e papërmbajtshme e kulturës, historisë dhe peizazhit, kontinenti mund të jetë një fantazmë që përpin të paratë tuaja. Nëse shkoni në kohën e duhur dhe shmangni të gjitha vendet e mëdha (ato qytete të shtrenjta), do të gjeni vende të bukura e do të shpenzoni pak.

“Me një numër restorantesh, baresh, muzesh dhe dyqanesh me oferta, kontinenti i vogël është pa dyshim labirinti më i madh në botë për eksplorim. Pra, kap një notepad, hidhni kartën tuaj të kreditit, paketoni valixhen tuaj dhe shikoni vendet më të lira për të udhëtuar në Evropë këtë verë”, thuhet në shkrimin e “Theculturetrip”.

Shqipëria është një nga vendet më të lira në Evropë për të eksploruar, dhe për fat të mirë u ka shpëtuar nga duart miliona turistëve që eksplorojnë pjesë të tjera të kontinentit.

Në artikullin e “Theculturetrip” thuhet: “Nëse e pëlqeni pushimin e përsosur të plazhit, Shqipëria është ajo që ju kërkoni. Në bregun jugor të Jonit në Shqipëri, ju presin shumë male malore, det të hapur dhe rërë të bardhë e të bardhë”.  /e.g/

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: