VIDEO / Peshkaqeni më i madh në botë, kapet nga kamera e zhytësve në kafaz

VIDEO / Peshkaqeni më i madh në botë, kapet nga kamera e zhytësve në kafaz
Në një video tregohet se kamera e futur në kafaz ka filmuar atë që besohet të jetë peshkaqeni më i madh në botë, i njohur si peshkaqeni i bardhë.

Kjo specie jeton në thellësi të oqeanit, jashtë brigjeve të Meksikës.

Një grup zhytësish po përgatiteshin për shfaqjen nënujore të jetës, kur peshkaqeni femër, më e madhja në botë, doli nga deti i thellë blu.

Ishte shtatë metra i gjatë, dhe i seksit femër, më i madhi peshkaqen i bardhë.

Ajo besohet të jetë të paktën 50 vjeç, dhe u filmua nga kamera jashtë brigjeve të Ishullit Guadalupe, Meksikë.

Pamjet e tregojnë peshkaqenin duke notuar vertikalisht drejt një kafazi, brenda të cilit ndodheshin një grup zhytësish./l.k/

(Marrë nga Express)