Zyrtare: Biglia, tre vjet me Milan

Zyrtare: Biglia, tre vjet me Milan
Argjentinasi i bashkohet Milan si blerja më e fundit, duke nënshkruar një kontratë tre-vjeçare.

Lucas Biglia vishet zyrtarisht kuqezi.

AC Milan njoftoi lajmin zyrtar për firmën me Lucas Biglia nga Lazio. Ai firmosi edhe një kontratë me Milan, që skadon më 10 qershor 2020.

Lucas Biglia, 31-vjeç, luan në rolin e fantazistit - 178 cm e 64 kg, godet më të djathtën dhe konsiderohet lojtar me kualitet e faktikisht i fortë.

Milan pret të zyrtarizojë edhe blerjen më të bujshme, Leonardo Bonucci.

/a.m/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: