Dieta 7 ditore

Dieta 7 ditore
Dita e parë

Mëngjesi: 30 g drithëra me kos ose me qumësht pa yndyrë

Mesdita: një portokall

Dreka: sandviç nga dy feta bukë integrale, 50 g peshk ton, disa gjethe sallatë jeshile

Pasditja: një mollë

Darka: sallatë me 2 domate të vogla dhe me 100 gramë djathë mozarella të grirë në rrathë, 1 fetë bukë të thekur

 

Dita e dytë

Mëngjesi: 2 fileto mish i bardhë, të holla e të fërguara mirë, të kulluara nga vaji, 2 domate të vogla, 1 fetë bukë të thekur

Mesdita: një fetë bostan

Dreka: 2 feta bukë të zezë, të thekur, të lyer me djathë me pak kalori, 1 vezë e zier, sallatë jeshile

pasditja: 1 portokall

Darka: 150 gramë gjoks pule të pjekur në zgarë, pure nga 100 gramë patate, 100 gramë djathë lope

 

Dita e tretë

Mëngjesi: 1,5 dl lëng frutash pa sheqer, 2 feta bukë integrale të lyer me dy lugë marmelatë ose mjaltë

Mesdita: 1 pjeshkë

Dreka: sallatë greke, një fetë bukë të zezë

Pasditja: 1,5 dl lëng frutash

Darka: 1 troftë, një filxhan oriz integral të zier, një racion i madh sallatë jeshile

 

Dita e katërt

Mëngjesi: 1,5 dl lëng frutash pa sheqer, 2 feta bukë integrale të lyer me dy lugë marmelatë ose mjaltë

Mesdita: 1 kajsi

Dreka: 1 panine integrale me 50 g djathë lope, sallatë greke

Pasditja: një fetë pjepër

Darka: 2 fileto të vogla peshku, 100 g patate të ziera, apo 150 g bizele të ziera

 

Dita e pestë

Mëngjesi: banane e shtypur me një lugë mjaltë, 1 fetë bukë të thekur

Mesdita: lëngu i një portokalli të shtrydhur

Dreka: një racion i madh supë perimesh, 1 fetë buke integrale

Pasditja: 1 mollë

Darka: 2 patate të mëdha, të pjekura, një racion i madh sallatë jeshile, gjysmë filxhani kos frutash

 

Dita e gjashtë

Mëngjesi: 1,5 dl lëng frutash pa sheqer, një panine e vogël me një lugë marmelatë ose mjaltë

Mesdita: 1 mollë

Dreka: 100 gramë gjoks të pjekur pule, sallatë greke

Pasditja: 2 kumbulla

Darka: 100 g makarona integrale të ziera, me salcë domatesh dhe djatjë parmiggiano, sallatë jeshile

 

Dita e shtatë

Mëngjesi: 30 gramë drithëra me kos ose qumësht pa yndyrë

Mesdita: 1 portokall

Dreka: 200 gramë bizele të ziera, 1 fetë bukë të thekur

Pasditja: 1 mollë

Darka: omëlete me 2 vezë, sallatë me speca, domate, disa gjethe sallatë jeshile dhe 50 gramë djathi

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: