Tifozi i Celtic hyri në fushë dhe tentoi të godiste Mbappe, Uefa vendos më 19 tetor

Tifozi i Celtic hyri në fushë dhe tentoi të godiste Mbappe, Uefa vendos më 19 tetor
Celtic akuzohet nga Uefa pasi një tifoz u fut në fushë dhe u përpoq të godasë sulmuesin e PSG, Kylian Mbappe.

Incidenti ndodhi në fund të pjesës së parë në ndeshjen e parë të fazës së grupeve, e vlefshme për Champions League, në Celtic Park, pak momente pasi miqstë shënuan golin e tretë në fitoren e thellë, 5-0.

PSG akuzohet gjithashtu sepse stolat ku qëndronin tifozët e tyre janë thyer.

Rastet do të hetohen dhe shqyrtohen nga ekipi i kontrollit i etikës dhe i disiplinës në Uefa më 19 tetor.

Policia Skoceze raportoi se 21-vjeçari që u fut në fushë, është arrestuar.

Trajneri i Celtic Brendan Rodgers tha se ndihet i keqardhur për ngjarjen.

/a.m/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: