Messi, Ronaldo dhe gara e tripletës për numrin 50!

Messi, Ronaldo dhe gara e tripletës për numrin 50!
Lionel Messi tregoi se është njeriu i rasteve të mëdha. Ai shënoi një tripletë për të vulosur fitoren 3-0 ndaj Ekuadorit, duke i siguruar Argjentinës një vend në finalet e Kupës së Botës, 2018.

Sulmuesi 30-vjeçar kaloi vendin e tij në avantazh pas vetëm 11 minutave lojë. Ai vulosi fitoren me dy gola në një fitore të çmuar gjatë pjesës së dytë.

Kjo ishte tripleta e 44-ët e Leo Messi, në një karrierë të pabesueshme. Por megjithatë, ai është ende katër tripleta larg rivalit të tij kryesor në karrierë, Cristiano Ronaldos, i cili po  afrohet shifrës 50.

/a.m/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: