Argjentina, Moska pret Messi-n me shokë

Argjentina, Moska pret Messi-n me shokë
 Yjet e Argjentinës janë detyruar të vishen më trashë se zakonisht, gjatë përgatitjeve në Moskë për miqësoret me Rusinë e Nigerinë, për shkak të temperaturave tepër të ulëta.

Ikona e Barcelonës  Lionel Messi dhe sulmuesi i Manchester City, Sergio Aguero, kishin veshje speciale gjatë stërvitjes në kryeqytetin rus, për të përballuar të ftohtin. Temperaturat zbritën deri në -1 gradë dhe kjo bëri që të gjithë lojtarët e Argjentinës, të vishnin edhe doreza.

/a.m/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: