Bale "i pafat" dëmtohet sërish, pritet të mungojë gjatë

Bale "i pafat" dëmtohet sërish, pritet të mungojë gjatë
Kishte vetëm pak ditë që ishte kthyer në stërvitje, teksa Gareth Bale ka pësuar një tjetër dëmtim dhe raportohet se pritet të mungojë shumë gjatë.

Uellsiani “i pafatë”, të enjten ka pësuar një tjetër dëmtim, që duket të jetë serioz.

“Gareth Bale, i cili ndiente siklet në këmbën e majtë në fund të trajnimit të enjten, i është nënshtruar testeve të ndryshme sot nga Shërbimi Mjekësor i Real Madridit në klinikën Sanitas. Ai është diagnostikuar me një këputje “fibrilar” të muskujve “adductor longus” në këmbën e majtë”, thuhet në njoftimin e Realit.

/f.ç/Albanian Free Press Online/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: