Botërori "Rusia 2018", ja kombëtaret që marrin pjesë

Botërori "Rusia 2018", ja kombëtaret që marrin pjesë
Tashmë kanë ngelur edhe 2 përfaqësuese për tu konfirmuar lista përfundimtare e kombëtareve pjesëmarrëse në botërorin Rusi 2018.

Australi-Honduras(0-0) dhe Peru-Zelandë e Re (0-0), pritet të sjellin 2 kombëtaret e fundit ndërkohë që këto janë 30 ekipet që do kanë siguruar “biletën”.

Rusia  (vendi organizator)

Amerika Latine

Brazili     Argjentina    Uruguaj    Kolumbia

Amerika Qëndrore

Meksika   Kosta Rika  Panamaja

Kontinenti Aziatik 

Japonia   Korea e Jugut   Arabia Saudite    Irani

Europa 

Belgjika  Polonia  Islanda   Gjermania  Portugalia   Serbia  Anglia   Spanja  Franca   Kroacia   Suedia   Zvicra     Danimarka

Kontinenti Afrikan

Senegali      Nigeria     Egjipti     Maroku       Tunizia

 

/f.ç/Albanian Free Press Online/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: