Chelsea i gatshëm të "rrëmbejë" Icardin nga Interi, gati të paguajë klauzolën e lirimit

Chelsea i gatshëm të "rrëmbejë" Icardin nga Interi, gati të paguajë klauzolën e lirimit
“Gol Digital” raporton se Chelsea është i gatshëm të paguajë klauzolën e lirimit të kapitenit të Interit Mauro Icardi për ta sjellë atë në “Stamford Bridge”.

Chelsea ka gati 100 milionë euro për Icardin, që është edhe klauzola e argjentinasit shkruan Gol Digital.

Sulmuesi argjentinas po kalon një sezon fantastik në Serie A ku deri më tani ka realizuar 11 gola dhe “Blutë e Londrës” janë duke insistuar që ta kenë në sulm argjentinasin, për të konkurruar me Alvaro Moratan.

/f.ç/Albanian Free Press Online/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: