Dieta pastruese me ananas

Dieta pastruese me ananas
Dita e parë

Mëngjesi: një gotë me lëngë ananasi pa sheqer, një frut sipas dëshirës dhe një filxhan çaj ose kafe pa sheqer të shtuar

Mesvakti: një gotë me lëng ananasi pa sheqer

Dreka: Dy feta ananas të freskët, një fetë bukë integrale, 50 g gjizë lope pa kripë

Mesvakti: një gotë lëng ananasi pa sheqer dhe një mollë

Darka: 2 feta ananas të freskët, 50 g oriz të zier me një lugë kafeje vaj ulliri, një çaj bimor të ëmbëlsuar me një lugë mjaltë

Dita e dytë

Mëngjesi: një gotë me lëngë ananasi pa sheqer, një fetë bukë integrale, dy lugë marmalatë, 125 g kos

Mesvakti: një frut sipas dëshirës

Dreka: 1 fetë ananas të freskët, 125 g kos pa ybdyrë, 50 g oriz të zier me dy lugë çaji vaj ulliri

Mesvakti: një gotë lëng ananasi pa sheqer dhe një mollë

Darka: Supë me perime, 40 g oriz të zier, 2 lugë vaj ulliri, 2 feta ananas të freskët

Dita e tretë dhe e katërt janë një alternim i dy të parave. Ky është një regjim ushqimor i menduar për pak ditë sepse ka për qëllim një efekt të përqendruar në pastrimin e trupit dhe luftën kundër fryrjes dhe celulitit.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: