Formacioni më i mirë/ Mungojnë "përfaqësues" nga Bundesliga dhe Real, Seria A me 3 lojtarë

Formacioni më i mirë/ Mungojnë "përfaqësues" nga Bundesliga dhe Real, Seria A me 3 lojtarë
Faqja më e madhe e lajmeve nga futbolli Goal. Com ka publikuar tashmë formacionin më të mirë aktuat të sezonit 2017-2018.

Në postimin e Goal vihet re dominimi i lojtarëve nga ekipet e Barcelonës, Manchester City-t dhe PSG-së ndërkohë që Seria A “përfaqësohet” me 3 futbollistë.

Tashmë në këtë çerek sezoni siç mund ta quajmë, formacion përfaqësohet nga vetëm katër liga, ajo italiane, spanjolle, angleze dhe franceze, ndërsa Bundesliga, për shkak edhe të nisjes së dobët të sezonit nga ana e Bayernit, nuk ka asnjë futbollist në këtë 11-she.

Gjithashtu vihet re edhe mungesa e lojtarëve të kampionëve të europës Real Madrid./f.ç/

Foto: Google

Shpërndajeni me miqtë tuaj: