Gjykata lëshon urdhër-mbrojtje për 32-vjeçaren nga Saranda, denoncoi kunatin për dhunë

Gjykata lëshon urdhër-mbrojtje për 32-vjeçaren nga Saranda, denoncoi kunatin për dhunë
Gjykata e Sarandës ka lëshuar urdhër mbrojtjeje për një 32-vjeçare nga Saranda pasi kjo e fundit ka denoncuar kunatin e saj se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj.

Policia informon se kërkes-padia për urdhrin e mbrojtjes u plotësua dje për A.A., vjeç 32, pasi dyshohet se kunati M.A. vjeç 36, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj.

Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Sarandë për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare.

/f.ç/Albanian Free Press Online/

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: