Nigeria përmbys rezultatin, Argjentina "justifikohet" me mungesën e Messit

Nigeria përmbys rezultatin, Argjentina "justifikohet" me mungesën e Messit
Argjentina është mundur nga Nigeria gjatë ndeshjes miqësore të zhvilluar sot.

Megjithëse Argjentina e nisi me këmbën e mbarë me rezultatin 2:0, Nigeria nuk u dorëzua duke përmbysur ndeshjen në shifrat 2:4.

Banega dhe Aguero shënuan për Argjentinën ndërkohë që për mysafirët u përgjigjen me golat e Ihenacho dhe Iwobi het trik.

Në këtë ndeshje nuk ishte i pranishëm ylli i Barcelonës, Leo Messi.

/f.ç/Albanian Free Press Online/

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: