Reportazhi për fëmijët në Bulqizë, Rama e pranon: Kam bërë gabim, fola me një paragjykim

Reportazhi për fëmijët në Bulqizë, Rama e pranon: Kam bërë gabim, fola me një paragjykim
Kryeminstri Edi Rama ka folur lidhur me reportazhin e televizionit italian për fëmijët në Bulqizë.

Nga studio e Neës24 Rama pranoi se ka bërë gabim dhe e pranoj pasi nuk e kishte parë reportazhin në fjalë

“Për reportazhin e “Le Iene” kam bërë gabim dhe e pranoj. U nisa të gjykoj nga feedbacku që pata në facebook, pasi nuk e kisha para reportazhin në fjalë. Unë nuk shoh mediat këtu, jo më ata. Unë pa e parë fola me një paragjykim dhe kam bërë gabim, pa dashje për rastin në fjalë,” u shpreh Rama.

/f.ç/Albanian Free Press Online/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: