Rruga e Arbërit, ministri Gjiknuri publikon videon e projektit

Rruga e Arbërit, ministri Gjiknuri publikon videon e projektit
Ministri i Transportit Damian Gjiknuri ka publikuar një video nga projekti i Rrugës së Arbrit e cila së shpejti do të nisë të zbatohet.

Pas përzgjedhjes së kompanisë koncesionare “Gjoka Konstruksion” për ndërtimin e Rrugës së Arbrit, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë po negocion kontratën dhe gjatë fillimit të vitit të ardhshëm pritet të nis puna në terren për të bërë realitet këtë vepër tejet të rëndësishme për banorët e Qarkut të Dibrës dhe jo vetëm.

VIDEO

https://www.facebook.com/damian.gjiknuri.official/videos/1524869770967834/

/f.ç/Albanian Free Press Online/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: