"AS" publikon listën me 10 sportistët më të mirë të historisë, Ronaldo mungon

"AS" publikon listën me 10 sportistët më të mirë të historisë, Ronaldo mungon
Spanjollja sportive “AS” ka publikuar një listë, të 10 sportistëve më të mirë në histori të renditur sipas një sondazhi të bërë.

Kjo “top 10” u organizua me rastin e 50-vjetorit të gazetës sportive.

Ajo çka ishte surprizë ishte mungesa e yllit madrilen, Cristiano Ronaldos ndërkohë që Messi renditej i 7-ti.

Redaksia e gazetës përzgjodhi 100 sportistë dhe nëpërmjet një sondazhi u votuan 10 më të mirët.

/f.ç/Albanian Free Press Online/

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: