Inter dhe Lazion ndahen në "paqe", në derbin e javës

Inter dhe Lazion ndahen në "paqe", në derbin e javës
Në derbin e kësaj jave dy skuadrat italiane Inter dhe Lazio janë ndarë në barazim pa gola në “Giuseppe Meazza”

Në xhiron e 19-të të seria A, ishte mbrëmja e portierëve të cilët realizuan pritje fantastike për skuadrat e tye, si Samir Handanoviç ashtu edhe Thomas Strakosha.

Me këtë ndeshje Inter ruan pozitën e tretë në tabelë me 41 pikë, dy më shumë se Roma e cila ka një ndeshje më pak të zhvilluar në vendin e tretë.

Ndërsa Lazio radhiten të katërtit me 37 pikë, e po ashtu një ndeshje më pak se Interi dhe shumica e skuadrave tjera në kampionatin italian. /f.ç/Albanian Free Press Online/

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: