Manchester City i Guardiolës në formë "perfekte", shënon fitoren e 18 rradhazi

Manchester City i Guardiolës në formë "perfekte", shënon fitoren e 18 rradhazi
Manchester City ka dhuruar një tjetër paraqitje fantastike teksa dominon Premier Ligën angleze me plot 18 fitore radhazi.

Citizëns mundën Newcastle në udhëtim me rezultatin minimal 0-1.

Skuadra e Pep Guardiolas ka vazhduar ecurinë fantastike në Premierligë, për të shënuar kështu fitoren e 18 më radhë dhe të 19 në 20 ndeshje.

Golin e vetëm dhe të fitores në këtë takim e shënoi Raheem Sterling.

Pas kësaj fitoreje City mban pozitën e parë më 58 pikë, 15 më shumë se sa Manchester Unitedi në vendin e dytë. /f.ç/Albanian Free Press Online/

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: