Real hedh në "ankand" Benzeman, Arsenal ofron 40 milionë euro

Real hedh në "ankand" Benzeman, Arsenal ofron 40 milionë euro
Duket se drejtuesit e Realit kanë vendosur të largojnë sulmuesin kryesor Karim Benzema pas performancave të dobëta nga ky i fundit dhe mungesave për shkak dëmtimi.

Spanjollët ka vendosur që të shesë Benzema në verën e ardhshme dhe tashmë është në pritje të ofertave.

Don Balon raporton se ndër të parët që janë interesuar për francezin  janë anglezët e Arsenal që ofrojnë deri në 40 milion euro.

Kjo shifër është shumë e vogël, pasi Perez pret të përfitojë shumë më shumë nga shitja e Benzema. /f.ç/Albanian Free Press Online/

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: