Derbi emocionues mes Arsenal dhe Chelsea përfundon në barazim

Derbi emocionues mes Arsenal dhe Chelsea përfundon në barazim
Në kuadër të ndeshjes së 22 në kampionat, dy gjinandët anglez të Arsenal dhe Chelsea kanë barazuar me rezultatin 2:2.

Arsenal shënoi golin e parë me anë të Ëilshere, por mysafirët u përgjigjen me anë të Hazard dhe Marcos Alonso.

Surprizën e solli Bellerin, teksa shënoi golin e barazimit për Arsenal.

Kështu Arsenal bie në vendin e gjashtë më 39 pikë, ndërsa Chelsea mbetet në vendin e tretë më 47 pikë, një më pak se sa Manchester United dhe 16 më pak se sa Manchester City në vendin e parë. /f.ç/Albanian Free Press Online/

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: