Fiorentina suprizon Inter në minutat shtesë, të kaltrit me probleme

Fiorentina suprizon Inter në minutat shtesë, të kaltrit me probleme
Inter vijon paraqitjet e tij të dobta, teksa vijon të mos fitojë në kampionat.

Këtë herë skudra e Luciano Spallettit ka ndarë pikët me Fiorentinën në ndeshjen e 20-të të kampionatit italian.

Pesë ndeshje pa fitore. Inter ka regjistruar barazimin e tretë në Serie A në pesë sfidat e fundit, teksa ka edhe dy humbje.

Të kaltrit nuk arritët ta ruanin rezultatin, pasi goli i Fiorentinës erdhi në minutën e 90+1 me Giovanni Simeone.

Për Inter shënoi i përhershmi Icardi në minutën e 55.

Pas kësaj fitore, Interi ka grumbulluar vetëm 42 pikë, gjashtë më pak se lideri, Napoli, dhe pesë më pak se Juventusi, që të dyja kanë nga një ndeshje më pak të zhvilluar. /f.ç/Albanian Free Press Online/

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: