Maska me qepë të kuqe, mrekullibërëse për flokët

Maska me qepë të kuqe, mrekullibërëse për flokët
Lëngu i qepës se kuqe është i mahnitshme për flokët tuaj dhe për shumë të famshëm ajo është një nga përbërësit më të mirë kur është fjala për përmirësimin e cilësisë së flokëve.

Studimet kanë treguar se qepa e kuqe parandalon humbjen e flokëve në 87% të rasteve.

Flokët tuaj do të duken më tërheqëse brenda një muaji.

Dermatologët kanë konfirmuar se ajo nuk shkakton efekte anësore.

Qepet e kuqe janë ngarkuar me squfur, të cilat janë të rëndësishme për prodhimin e kolagjenit. Kolagjenit është thelbësor për rritjen e flokëve.

Lëngu i qepës se kuqe përmirëson qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës. Ai redukton inflamacion të lëkurës, në sajë të pronave të saj të forta antibakteriale transmeton qiriu.net

Kjo do të bëjë flokët tuaj shumë më të fortë. Ju do të jeni të habitur nga rezultatet e këtij trajtimi në vetëm një muaj!

Receta

Pastro dhe qëro 2-4 qepë.

Shtrydh lëngun e tyre.

Përzierja qepë është një tjetër alternativë, por lëngu është zgjidhja më e mirë.

Përzieni në një lugë gjelle mjaltë.

Butësisht vendosni lëngun në lëkurën e kokës suaj.

Lëni atë për 15-30 minuta. Ju mund te mos e pëlqeni erën e tij, por ai është sigurt duke funksionuar.

Për rezultate optimale, ju mund të mbani lëngun në për një orë.

Përsëriteni trajtimin 2-3 herë në muaj.

loading...
loading...