Suprizat e motit për nesër, e diel 14 Korrik 2019

Suprizat e motit për nesër, e diel 14 Korrik 2019
Dita e nesërme do të shënojë rënie të ndjeshme të temperaturave. Temperaturat do të zbresin deri në 14 gradë Celsius në vendet malore, ndërsa maksimalja do të jetë deri në 26 gradë.

Ndërkohë, nuk do të ketë rrezik për zjarre, pasi pritet që e diela të shoqërohet me reshje shiu dhe erëra të forta, kryesisht në zonat bregdetare.

RESHJET

Nesër priten reshje të dobëta dhe mesatare në të gjithë qarqet. Në fillim të ditës së nesërme, reshjet mund të marrin formën e shtrëngatës (shoqëruar me rrufe),.

TEMPERATURAT

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 18 / 25 °C

në vendet e ulëta: 19 / 26 °C

në vendet malore: 14 / 21 °C

ERA

Nesër era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare dhe në disa qarqe (kryesisht bregdetare dhe jugore) pritet të fryjë deri e fortë.

loading...
loading...