"O Zoti im!", beteja me jetën e Muharrem Ahmetit pas atakut në zemër, mesazhet e tij të fundit (FOTO)

"O Zoti im!", beteja me jetën e Muharrem Ahmetit pas atakut në zemër, mesazhet e tij të fundit (FOTO)
Këngëtari Muharrem Ahmeti, prej dy ditësh ndodhet në spital në gjendje të vështirë shëndetësore.

Raportohet se këngëtari i njohur i muzikës tallava u godit nga  një atak në zemër.

Lajmin e konfirmoi edhe violinisti i tij Kristian Xhaferaj, mik i tij, i cili përmes një postimi në Facebook, njoftoi njerëzit e interesuar pas lajmit që qarkulloi në media e rrjete sociale më herët (lajm i  pavërtetë, se këngëtari kishte ndërruar jete). Ai shkrroi se Ahmeti është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe shtoi se këngëtari për t'ia dalë mbanë në këto momente "ka nevojë për lutjet tona".

Miuharrem Ahmeti duket se kishte ditë që nuk ishte ndier mirë, pasi  në rrjetet sociale, aji jo që ishte aktiv, por gati dy javë më parë në Instagram ai kishte bërë publikimet e fundit. Ai përmes disa thënieve, i lutej Zotit, çka tregon se prej kohësh vuante nga problemet shëndetësore. /Afp.al/

loading...
loading...