Parashikimi i moti për sot dhe nesër, 9 dhe 10 Tetor 2019

Parashikimi i moti për sot dhe nesër, 9 dhe 10 Tetor 2019
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qendër të pozicionuar në Europën Verilindore e cila do të influencojë mot me diell në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Mërkurë 09 Tetor 2019

Sot moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare përgjatë Ultësirës perëndimore. Në alpe parashikohen reshje shiu të izoluara. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 7 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0,5- 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore  10/21°C

Zonat e ulëta 13/29°C

Zonat bregdetare  17/27°C

E Enjte 10 Tetor 2019

E Enjte dt 10 Tetor 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare përgjatë Ultësirës perëndimore dhe mundësia e reshjeve të shiut të izoluara. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi maksimale 7 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0,5- 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë konstante.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore  12/22°C

Zonat e ulëta 14/29°C

Zonat bregdetare  17/27°C

/Afp.al

loading...
loading...