Sarandë/ Në pranga kapiteni turk i anijes, mbante të fshehur një 40-vjeçar me dokumente false

Sarandë/ Në pranga kapiteni turk i anijes, mbante të fshehur një 40-vjeçar me dokumente false
Policia e Sarandës arrestoi sot dy shtetas turq. Njëri është kapiteni i një anije, që ishte ankoruar në portin e Sarandës, ndërsa tjetri dyshohet se ishte fshehur prej tij në anije, dhe kishte dokumente të falsifikuara.

Të dy turqit ishin banues në Bodrum të Turqisë.

Njoftimi i policisë:

Policia Kufitare në bashkëpunim me Seksionin e Krimeve pranë Komisariatit të Policisë Sarandë kanë arrestuar në flagrancë dy shtetas turq:

N.I., 31 vjeç, banues në Bodrum,Turqi.

E.A., 40 vjeç, banues në Bodrum, Turqi.

Policia Kufitare në bashkëpunim me Seksionin e Krimit pranë Komisariatit Sarandë, pas hetimeve dhe verifikimeve të kryera, si dhe pas kontrollit të ushtruar në anijen e ankoruar në Portin e Sarandës me kapiten shtetasin E.A, ka rezultuar se është gjetur i fshehur brenda këtij mjeti lundrues shtetasi N.I, ku pas kontrollit personal këtij të fundit i janë gjetur dokumenta të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara.

Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të shtetasit N.I për veprat penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave” dhe “Kalimi i paligjshëm i kufirit shtetëror”, si dhe në ngarkim të shtetasit E.A për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

/Afp.al/

loading...
loading...