Taksia parakalon 50 makina në 2 minuta, turistja në ankth (Video)a

Taksia parakalon 50 makina në 2 minuta, turistja në ankth (Video)a
Turistja e pafat e ka cilësuar si ‘xhiron më të frikshme të jetës së saj’.

Videoja e një udhëtareje japoneze në Kinë po bën xhiron e botës në rrjetet sociale për stilin e çuditshëm të drejtimit të automjetit nga taksisti, i cili siç shihet në videon e publikuar në Facebook, parakalon 50 makina në më pak se dy minuta.

“Nuk guxova të thosha asgjë, – ka thënë turistja japoneze në sajtin kinez të lajmeve BT Time. – Motori ‘ulërinte’ me të gjithë forcën dhe unë nuk ndihesha aspak e sigurt, isha kaq e frikësuar sa doja vetëm të qaja”. /e.a/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: