Berisha denoncon takimin e Kretës: Ditëziu hedh valle dhe pi uzo në buzuqe

Berisha denoncon takimin e Kretës: Ditëziu hedh valle dhe pi uzo në buzuqe
Ish-Kryeministri Berisha shkruan në rrjetet sociale se takimi i dy ministrave të jashtëm të Shqipërisë dhe Greqisë në kretë ishte një dështim.

Ditëziu hedh valle dhe pi uzo në buzuqe në Kretë, për të mbuluar dështimin e plotë të radhës, në takimin disa ditor me homologun e tij grek, në të cilin çdo gjë mbeti siç ishte: zero problem, zero zgjidhje”, shkruan Berisha.

Ish-Kryeministri publikon edhe mesazhin e një grupi qytetarësh që shkruajnë se ndodhen prej katër ditësh në Kakavijë dhe nuk po arrijnë dot të hyjnë në Greqi. /a.a/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: