Derbi i madh i Gjermanisë, Bayern triumfon përball Dortmund

Derbi i madh i Gjermanisë, Bayern triumfon përball Dortmund
Bayern Munich ka arritur një fitore mjaft të rëndësishme në derbin më të madh të kampionatit gjerman përball Dormundit.

Bayern triumfoi me rezultatitn 3 me 1 në Dortmund falë golave të Robben, Lewandowski dhe Alaba.

Tashmë, Bayern ruan vendin e parë në tabelë me 26 pikë ndërsa Dortmund zbret në vendin e tretë me 20 pikë.

Golin e nderit për vendasit e shënoi Bartra. /f.ç/

Foto: Google

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: