Goditet banda e heroinës në Greqi, “koka” e trafikut ishte një shqiptar

Goditet banda e heroinës në Greqi, “koka” e trafikut ishte një shqiptar
Një grup i fuqishëm shqiptaro-grek i trafikut të heroinës është goditur gjatë operacioneve policore në Athinë dhe Selanik.

Policia ka arrestuar një 32-vjeçar shqiptar, i cilësuar si kreut i grupit, dhe një greke 29-vjeçare.

Në murin e një taverne në Athinë u gjetën 28 kilogramë e 708.5 gramë heroinë.

Mediat greke shkruajnë se droga vinte nga Turqia dhe Shqipëria. /a.a/ Albanian Free Press Online/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: