Probleme me erën e trupit dhe të gojës, ja përzierja natyrale që rekomandohet

Probleme me erën e trupit dhe të gojës, ja përzierja natyrale që rekomandohet
Era e keqe e trupit, duke përfshirë frymëmarrjen, është një problem edhe për personin që vuan dhe për këdo që është pranë. Problemi është shkaktuar nga mos higjiena, por tek të tjerët mund të shkaktohet nga probleme hormonale, infeksionet apo sëmundje të ndryshme. Por, në të vërtetë, janë një sërë faktorësh hormonale të cilët ndikojnë. Mjekja Ervehe Dervishaj na tregon dy përbërësit natyralë të cilët largojnë këto erëra

Sonila Isaku

Shumë njerëz kanë probleme me erën e keqe të trupit, e cila në rastet më të mëdha ka si shkak probleme hormonale dhe, më pas, mungesën e higjienës. Po kështu, shumë të tjerë kanë probleme me erën e keqe të gojës, e cila mund të ketë një sërë faktorësh, duke filluar nga dhëmbët e prishur, infeksionet e bajameve, mishrat e dhëmbëve etj. Por çfarë duhet bërë në këto raste. Mjekja Ervehe Dervishaj tregon sekretin e përzierësve natyralë të cilët largojnë këto erëra të padëshiruara.

Problematika

Një nga shkaqet më të mëdha të djersitjes së pakëndshme, është padyshim stresi. Çdo situatë stresuese shkakton ankth, si dhe prodhimin e kortizolit – hormonin e stresit i cili shkakton djersitje. Djersa në vetvete nuk ka erë, por kur vjen në kontakt me bakteret në lëkurë, fillon të përhapet një erë e pakëndshme. Frymëmarrja me erë të keqe është një problem mjaft i zakonshëm. Shkaqet e saj janë të shumta dhe të ndryshme – inflamacioni i mishit të dhëmbëve, dhëmbët e prishur, të ushqyerit e dobët, diabeti, sinuset, sëmundjet e mëlçisë dhe higjiena orale e keqe. Nëse fryma e keqe vazhdon më gjatë, është e rëndësishme për të vizituar një mjek.

Përzierja natyrale

Pini këtë përzierje natyrore çdo ditë, e shoqëruar nga higjiena e mirë. Ajo mund të ndihmojë për të eliminuar toksinat dhe për të eliminuar bakteret që shkaktojnë aromë jo të mirë. Era e keqe e trupit, duke përfshirë frymëmarrjen, është një problem edhe për personin që vuan dhe për këdo që është pranë. Problemi është shkaktuar nga mos higjiena, por tek të tjerët mund të shkaktohet nga probleme hormonale, infeksionet apo sëmundje të ndryshme. Shumë njerëz mendojnë se djersa është shkaku kryesor i erërave të pakëndshme. Megjithatë, kjo në vetvete është pa erë dhe janë bakteret ata që vijnë nga burime të tjera, për të bërë erë e keqe. Për fat të mirë, ka shumë produkte dhe zakone të shëndetshme të cilat, përveç se e parandalojnë këtë gjendje, shërbejnë si një trajtim për të hequr atë, kur është e pranishme. Ndër këto opsione, janë përzierjet natyrore antibakteriale dhe detoksifikimin e të cilëve neutralizojnë frymën e keqe dhe erën jo të mirë që është prodhuar gjatë djersitjes së trupit. Më poshtë shpjegojmë se çfarë është dhe si ta përgatisim atë në shtëpim duke ndjekur disa hapa të thjeshtë.

Kjo përzierje natyrale për të eliminuar erërat e pakëndshme të trupit, është arritur nga kombinimi i mollës jeshile, bikarbonat natriumi, majdanoz dhe përbërës të tjerë alkalinë, që kontrollojnë aciditetin e tepërt dhe rritjen e baktereve. Megjithëse kjo nuk është një zgjidhje unike për këtë problem, është një ilaç i mirë për ata që, pavarësisht nga higjiena e shkëlqyer personale, vuajnë nga kjo gjendje. Ajo ka veti antibakteriale dhe antivirale, që ndryshojnë mjedisin ku mikrobet duhet të përhapen në zona të ndryshme. Përbërësit e saj gjithashtu, pakësojnë erëra të forta që mbeten pas konsumimit të ushqimeve si qepë, hudhër apo piper.

Si përgatitet kjo përzierje

Kjo përzierje natyrale që ndihmon neutralizimin e erërave të pakëndshme të lëkurës dhe gojës, vepron ndryshe në çdo organizëm dhe në varësi të origjinës së problemit. Duhet të kihet parasysh se përbërësit e saj, posedojnë prona detoksifikuese të cilat stimulojnë veprimtarinë e mëlçisë, zorrës së trashë dhe veshkave. Kjo do të thotë që përveç eliminimit të baktereve të erërave të këqija, do të zbrazni trupin nga substancat që mbahen në të. Gjëja më e mirë është se përmbajtja e saj kalorike, është shumë e ulët dhe sjell shuma të mëdha fibre, vitamina dhe minerale të dobishme gjatë dietave. Përbërësit: 1 mollë jeshile, 2 gjethe nenexhik, 1 grumbull majdanoz, lëngu i 2 limonëve, 1 lugë çaji sode buke (5 gr), 1 gotë uji (250 ml). Lani mollën e gjelbër mirë, prijeni atë në copa dhe hidhni farat. Pastroni gjethet e nenexhikut dhe majdanozit, duke e prerë atë për ta zbutur më lehtë. Vendos të gjitha përbërësit në blender, duke përfshirë lëng limoni dhe ujë, dhe përziejeni për rreth 3 minuta. Sigurohuni që të shërbehet pa filtrim. Pijeni menjëherë, në mënyrë që të mos humbasë vlerën e saj. Është e rëndësishme ta pini çdo mëngjes, para ushqimit.

Këshilla

Për të luftuar dhe për të shmangur frymën e keqe, merrni këtë përzierje të shpejtë, pas konsumimit të ushqimeve me përmbajtje të forta. Për të marrë përfitimet e tjera, merrni një plan dyjavor të detoksifikimit dhe përdorni të përditshmen me skuqje të shpejtë. Gjatë kësaj kohe, shmangni marrjen e ushqimeve të përpunuara, miellit, sheqernave dhe substancave të tjera që mund të favorizojnë mbingarkimin e toksinave. Po ashtu, është e këshillueshme të rritet sasia ditore e ujit, për të ndihmuar proceset pastruese të secilit organ. Është e këshillueshme të rishikohen zakonet dhe produktet e higjienës që përdoren për të përcaktuar, nëse ato janë efektive për parandalimin e erërave. Ndonjëherë pH e lëkurës është i ndryshuar nga përbërësit kimikë të disa aromave të ndryshme , e cila lehtëson rritjen e baktereve dhe, rrjedhimisht, erën e keqe. Nëse diçka nuk funksionon, konsultohuni me një mjek për të përcaktuar burimin e problemit dhe trajtimin më të përshtatshëm që duhet të ndiqni.

 

Receta natyrale kundër erës së gojës dhe trupit

Përbërësit:

1 mollë jeshile

2 gjethe nenexhik

1 grumbull majdanoz

Lëngu i 2 limonëve

1 lugë çaji sode buke (5 gr)

1 gotë uji (250 ml)

Përgatitja e saj:

Lani mollën e gjelbër mirë, prijeni në copa dhe hidhni farat.

Pastroni gjethet e nenexhikut dhe majdanozit, duke i prerë për t’i zbutur më lehtë.

Vendos të gjithë përbërësit në blender, duke përfshirë lëng limoni dhe ujë, dhe përziejeni për rreth 3 minuta.

Sigurohuni që të shërbehet pa filtrim.

Pijeni menjëherë, në mënyrë që të mos humbasë vlerën e saj.

Është e rëndësishme ta pini çdo mëngjes, para ushqimit.

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: