Skënderbeu “shterpë” në miqësoren e parë

Skënderbeu “shterpë” në miqësoren e parë
Skënderbeu e humbi miqësoren e parë në përgatitoren e Turqisë, me rezultatin 3-0.

Skënderbeu 0-3 Bursaspor; Shënues: Yusuf 48’ Bakiš 89’ Kembo 93’ (11-m)

Trajneri Ilir Daja aktivizoi këta 11 lojtarë nga fillimi i ndeshjes:

Teqja, Vangjeli, Osmani, Jashanica, Mici, Lilaj, Nimaga, Muzaka, Gavazaj, James, Soëe.

Yusuf 48’ Bakiš 89’ Kembo 93’ (Pen)

Mbyllet me humbje testi i parë miqësor në Antalya. U mbyll në barazim pa gola pjesa e parë.

Në këtë pjesë loje Lilaj dhe Vangjeli ishin pranë golit, ndërsa pjesa e dytë foli për turqit.

/a.m/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: