RECETA GATIMI/ Sallatë me fasule

RECETA GATIMI/ Sallatë me fasule
Përbërësit:

300 gr me fasule

4 kokrra domate

300 gr sallatë jeshile

1 qepë e njomë

vaj ulliri, uthull

kripë dhe piper.

 

Përgatitja:

Në një enë hedhim fasulet, presim domaten për sallatë, i shtojmë sallatën jeshile dhe qepën e njomë të prerë hollë. Në një filxhan përziejmë vajin e ullirit, kripën, uthullën dhe piperin. Këtë përbërje ia hedhim sipër sallatës dhe e përziejmë.

loading...
loading...