Dieta me vezë dhe portokall

Dieta me vezë dhe portokall
Si mund të ju ndihmojë dieta me vezë dhe portokall që të humbisni nga 10-15 kg për 15 ditë?

Ja si duhet të ushqeheni  çdo ditë të javës

E hënë

Mëngjesi: 1 portokall, 1 biskotë integrale, 1 kafe ose çaj pa sheqer

Dreka: 1 portokall, 1 vezë e zier, 1 gotë qumësht ose kos

Darka: 2 domate, 2 vezë të ziera, 1 kastravec, 1 fetë bukë integrale

E martë

Mëngjesi: 1 portokall, 2 biskota integrale, 1 kafe ose çaj pa sheqer

Dreka: 1 portokall, 1 vezë e zier, 1 gotë qumësht, 2 biskota integrale

Darka: 125 gr mish vici, 1 domate, 1 filxhan çaj pa sheqer

E mërkurë

Mëngjesi: 1 portokall, 2 biskota integrale, 1 kafe ose çaj pa sheqer

Dreka: 1 portokall, 1 vezë e zier, 1 gotë qumësht, pak sallatë jeshile

Darka: 125 gr mish vici, 1 portokall, 1 fetë bukë integrale

E enjte

Mëngjesi: 1 portokall, 2 biskota integrale, 1 kafe ose çaj pa sheqer

Dreka: 125 gr djathë i bardhë, 1 domate, 1 fetë bukë integrale.

Darka: 125 gr mish vici, 2 domate, 1 fetë bukë integrale, 1 mollë jeshile

E premte

Mëngjesi: 1 portokall, 2 biskota integrale, kafe ose çaj

Dreka: 200 gr peshk, 1 domate, 1 fetë bukë integrale

Darka: 500 gr perime të ziera (karota, bizele, brokoli, patate etj), 1 vezë, 1 domate.

Në fundjave mund të hani çfarë të doni, por pa e tepruar.

Javën e dytë rifillojeni dietën nga fillimi.

Gjatë dietës duhet të pini 2 l ujë në ditë.

 

loading...
loading...