Meta takon tifozin e Tiranës në Talin, zbulon të përbashkëtën që ka ekipi me kryeqytetin estonez

Meta takon tifozin e Tiranës në Talin, zbulon të përbashkëtën që ka ekipi me kryeqytetin estonez
Gjatë vizitës zyrtare në Estoni, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, takoi edhe një shqiptar që jeton atje, por është tifoz i Tiranës.

Në kryeqytetin estonez Talin, që ka simbol ngjyrat bardheblu, Meta pas takimit me një tifoz të Tiranës dha edhe një mesazh për klubin e kryeqytetit shqiptar, që u përfshi në derbin e fundit në trazira dhe për pasojë u dënua nga Komisioni i Disiplinës, ashtu sikurse disa tifozë të saj.

"Tallinn dhe Tirona kanë të përbashkët ngjyrat bardhë e blu. Me Gerin fansin e bardh e bluve në Tallinn", ishte mesazhi i Metës. /Afp.al/

loading...
loading...